na gorąco ...tuż po rajdzie
Rallye Monte Calvaria to świetna impreza. Organizacja prawie na najwyższym stopniu, próby to szybkie, dynamiczne i techniczne odcinki. AK Polski pokazał, że nawet na placach takich jak targowisko można zrobić bardzo ciekawe próby. Do tego wysoka frekwencja w każdej z klas i zabawa gwarantowana. U nas zabawa ta zakończyła się zdobyciem I miejsca w I klasie, co było dla nas naprawdę ogromnym zaskoczeniem. Rajd ukończyliśmy na dobrą sprawę bez żadnych przygód. Zarówno Maluszkowi jak i jego kierowcy Mirkowi należą się ogromne brawa - pierwszemu za to, że po raz kolejny dowiózł nas całych i zdrowych, a do tego szybko i bezawaryjnie, drugiemu zaś za to, że naprawdę dał popis tego jak należy jeździć Maluszkiem.... :) :) :) Podsumowując - rajd świetny, zabawa przednia. Szkoda tylko, że dwóm pozostałym załogom nie poszło tak dobrze jak nam. Mikiego nie dopuścili w ogóle do rajdu, a Paweł chyba już na 3 próbie załatwił koło. Oby za rok było lepiej... /M. Janduła - J.Nowak - Fiat 126p (2009-03-01)
czytaj wiecej >>
Monte Calvaria 2009 - Warszawa
"Miłośnicy Konkursowej Jazdy Samochodowej będą mieli okazję już po raz 44. przeżyć emocje związane z „Rallye Monte-Calvaria”. W sobotę, 28 lutego uczestnicy wystartują na trasę tradycyjnie związaną z Górą Kalwarią." Jeżeli ktoś ma ochote to jeszcze jest czas. Na razie z Radomia jedzie: M. Janduła - J.Nowak - Fiat 126p M.Knapiński - P. Bartosiński - fiat 126p P.Żeromiński - J.Skorzyński - Subaru Legacy (2009-02-25)
czytaj wiecej >>
5777zł z WOŚP !
Na torze kartingowym Automobilklubu Radomskiego została zorganizowana samochodowa część radomskiej WOŚP. Zebrano rekordową sumę 5777 złotych. Od 9.00 rano każdy mógł pojeździć sobie swoim samochodem po zaśnieżonym torze kartingowym, wpłacając wcześniej symboliczne 10 zł na rzecz chorych dzieci. Liczba chętnych przerosła oczekiwania. Zjawiło się ok. 100 samochodów, wytrwali próbowali swych sił kilkukrotnie. Dla chętnych była możliwość przejazdu z zawodnikami sportów samochodowych w roli instruktora. Jednak główną atrakcją imprezy były samochody sportowe, za których kierownicami zasiedli zawodnicy Automobilklubu Radomskiego. Jakub Wysocki woził chętnych nowością rajdową - Mitsubishi Lancerem Evo X, który został dostarczony na imprezę przez warszawskiego dealera tej marki - firmę MITCAR. Zaprezentowane zostały również bardziej "cywilne" wersje tego modelu. Marcin Wydra użyczał prawego fotela swojej Alfy Romeo 156 z wyścigów długodystansowych, Paweł Grzywacz rajdowego Opla Kadetta, a Paweł Żeromiński kultowego już Subaru Legacy Turbo. Były też Maluchy z silnikiem czterocylindrowym, całkiem dobrze radzące sobie na krętym i śliskim torze. Wszyscy oni jeździli praktycznie bez przerwy od rana do zmierzchu. Ponieważ wszystko to działo się na torze kartingowym, to kolejną atrakcją był przejazd pokazowy profesjonalnego karta klasy Rok 125, używanego w sezonie 2008. Następnie odbyła się licytacja przejazdu kartem i zwycięzca licytacji mógł sam przejechać kilka okrążeń toru, w dodatku w trochę nietypowych dla tego sportu warunkach, bo częściowo po zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Można było również poćwiczyć prawidłowe reakcje za kierownicą samochodu na trolleyach, zjeść kiełbaski z grilla oraz wojskową grochówkę. Imprezę dość skutecznie rozgrzewał DJ. Pomiędzy torem kartingowym a centralnymi obchodami WOŚP w Radomiu, odbywającymi się na placu przed Urzedem Miejskim, kursował darmowy, historyczny już autobus z Muzeum w Otrębusach - Jelcz RTO, tzw. Ogórek. Do zobaczenia za rok! (2009-01-14)
czytaj wiecej >>
WOSP - tor Automobilklub Radomski
11.01.2009 r. - niedziela od 9.00 - WOŚP na torze Automobilklubu Radomskiego! - jazdy po torze za jakaś tam symboliczną odpłatnością, - jazdy z zawodnikami rajdowymi, - Marcin Wydra z wyścigową Alfą (w zależności od pogody) i Subaru, oczywiście z możliwością przejażdżki z nim. - Paweł Żeromiński z Legacem, jw., - Paweł Grzywacz z rajdowym Kadettem, - Evo X przejazdzka z Kuba Wysockim - prawdopodobnie Kia Picanto Aleksa, nie wiem jak Magdy, , - jak będzie bez śniegu to przejazd gokartami, - prawdopodobnie darmowe połączenie autobusowe z Placem przed UM, - możliwe, że będzie coś jeszcze o czym nie wiem , ZAPRASZAMY SERDECZNIE / kluzik (2009-01-01)
czytaj wiecej >>
<<< nastepnepoprzednie >>>